Re: Hubáčková

Petra W. | 26.08.2016

Dobrý den, udajne mam fibromyalgii taky, jenze lekari nevi, co s tim, tak se vetsina z nich snazi z cloveka delat hypochondra. Mne je teprve 31 a moje problemy zacaly pred 2 lety. Intenzivne jsem se snazila lecit - vyhodila spoustu penez za ruzne lecby, venovala jsem tomu hodne usili i casu, casto jsem byla dost na dne a zklamali me i nejblizsi lide, co mi neverili. Nakonec jsem zjistila, ze nejdulezitejsi ze vseho je neztracet nadeji a neposlouchat chytry kecy lidi a bohuzel i vetsiny doktoru, co o tom nic nevi. (pouze jeden pan doktor na revmatologii v Plzni mi zase vratil trochu nadeje) Ted uz jsem si naprosto jista, ze je mi nejhur pri promenlivem pocasi, kdyz lita tlak nebo teploty a v kombinaci s destem je to nejhorsi. Taky hodne vadi pruvan. Chce to dostatecny spanek. O vikendu si po obede vzdy musim aspon na hodinu lehnout a v praci se casto dost prekonavam a zahanim unavu kafem, zelenym cajem nebo kratsi prochazkou. Vyzkousela jsem toho mnoho, ale nejvic mi pomaha si rikat, ze nekteri lide jsou na tom jeste hur, koupila jsem si kolobezku a pravidelne na ni jezdim (chce to pravidelny adekvatni pohyb, kdy se svaly protahuji, ale ne zase prilisne posilovani) a pokud mozno si sehnat nefyzicke zamestnani. Taky chodim 1 -2 x mesicne na masaz. Nejdulezitejsi je neztracet nadeji a tesit se z veci, ktere clovek jeste ma (i kdyz nekdy to jde tezko a hlavne prestat cist na internetu vsechny ty negativni clanky). Chce to hodne sily a vule, ale nic jineho cloveku nepomuze a moc na vyber neni. Kdyz je mi uplne nejhur, tak si dam algifenove kapky, popr. silnejsi stamprli (svaly trochu povoli) a jdu si lehnout. Vzdy jsou "horsi" a "lepsi" dny a ja se pri tech horsich utesuji, ze zase prijdou ty lepsi. Preji hodne sily a at brzy najdete svoji spravnou cestu i Vy.

Přidat nový příspěvek