Vaše příspěvky

může jít o FM?

Barbora | 06.12.2016

Zdravím vás všechny, narazila jsme na tyto stránky když jsem hledala co by mohlo stát za mými problémy.Mé problémy začaly nejdříve mírným napětím a cukáním ve svalech, to se stále stupňovalo teď cítím neustálé napětí ve svalech, a cítím bolest hlavně v úponech, zatím chodím po neurologických vyšetřeních bez výsledku...myslíte že se dá přemýšlet o fm? máte nějakou FB skupinu kde bych zjistila víc? a na jaké lékaře se případně obrátit? děkuji

cvičení

Dagmar | 31.08.2016

zdravím všechny,
prosím máte někdo zkušenosti s Feldenkraisovou metodou?
pomohla či přinesla úlevu?mimo jiné mě hlavně trápí několikaleté
bolesti zad a žeber.
Díky

FM

Míla | 10.01.2016

Prosím o odpověď, zda FM může způsobovat bolesti v celých nohách, více ze zadní strany, až tak, že ráno nebo po delším sezeníé nemohu vůbec vstát, jako by mne nenesly nohy.Nejhorší je, že mě byla FM diagnostikována před 6 lety, dostala jsem Lyriku a Cymbaltu a tím to pro neurologa skončilo.Ani na další návštěvu mě nepozval.Tak se v tom plácám a obvodní lékař mi asi nevěří, vše svádí na psychiku.Ano, už budu z toho psychicky opravdu zničená, protože ta bolest je hrozná a nvíc mám strach, aby vůbec mohla chodit.Má někdo takovéto zkušenosti prosím M.

Re: FM

Petra | 12.01.2016

Ano bolest nohou a to různá u FM je, na stránkách je o tom několik článků. Pravidelné užívání hořčíku, rhb, myorelaxans. Je vhodné zvážit i kompenzační pomůcky. Pokud jste na FB pak denně nové informace Petra Fibromyalgik. Komunikace přes email fibromyalgik@gmail.com. V novinky jsou odkazy na některé lékaře.

rehabilitace Kladruby

Maťo | 15.06.2014

Dobré ráno všem,

chci se zeptat, kteří jste už absolvovali rehabilitaci v Kladrubech, jak se po ní cítíte.
Pokud tam jezdíte častěji jestli je zlepšení stejné, nebo porovnatelné s canabisterapií.

Pokud je tu někdo z Plzně pište na matik7227@seznam.cz těším se na setkání se spřízněnou duší

Re: rehabilitace Kladruby

Jana V. | 29.06.2014

nebyla,
královehradeckýkraj

Re: rehabilitace Kladruby

Jitka | 30.06.2014

Ahoj Maťo,
já jsem se před týdnem vrátila z Kladrub. Byla jsem tam téměř 8 týdnů a jsem velmi spokojená. Dali mi tam dopořádku tělíčko jak to šlo, ale ještě je co dodělávat. To víš, na poprvé všechno nejde. První dny jsem chodila od závory k závoře a na konci šlapala až do Tehova a Hrádku, což je docela dálka. Psychicky mi také hodně pomohli. Určitě doporučuji. Personál, ať jsou to sestry, lékaři, terapeuti - naprosto dokonalý 1*. Věřím, že se tam vrátím, aby mě ještě doléčili. Je to moje přání do dalšího roku :-) Určitě se tam zkus dostat, já děkuji Petrušce, že mi to poradila a Esterce, že mě podporovala :-)
Ať se ti daří co nejlépe. Jitka

Re: rehabilitace Kladruby

Ester | 09.07.2014

Maťo, rehabilitační pobyt v Kladrubech jsem absolvovala 2x a vždy mi tam velmi pomohli. Nevím, v jaké fázi nemoci se nacházíte, já jsem tam poprvé jela, když jsem na tom byla už moc zle nejen fyzicky, ale i psychicky. Každý pobyt tam mi neskutečně pomohl. Bolesti mám stále velké, nemoc se stále zhoršuje, léčím se už 3 roky v ambulanci bolesti. Po léčbě v Kladrubech následovalo vždy období, kdy i bolesti byly menší a snesitelnější a tím pádem i psychika lepší atd.. Léčba je tam komplexní, na vysoké úrovni, personál výborný. Víme, že fibromyalgie dosud není léčitelná, ale kvalitní rehabilitace je velmi důležitá a společně s léky na bolest (případně i s antidepresivy) nám pomáhá tuto nemoc lépe zvládat. Kladruby mohu jen a jen doporučit... :D

Re: rehabilitace Kladruby

Petra | 17.07.2014

Kladruby již 4x zlepšení po 14 dnech v úbytku bolestí, únavy, soběstačnosti aj. Konopí jsem zatím nezkoušela, indikaci pro získání jej na rcp máme.

Další diagnostikovaná

Ali | 11.06.2014

Nejdříve chci pozdravit všechny na těchto stránkách. Je mi 53, jsem z Brna a zde nováček. Minulý měsíc mi byla diagnostikována fibromyalgie. Protože jsem si něco načetla, předpokládala jsem, že tomu tak bude. Každý kdo si nemocí prochází, ví své, jen bych se opakovala, proto nebudu vyjmenovávat co mě, bolí a co ne. Zatím jsem zmatená, zoufalá a bojím se, co bude dál. Tento web mi pomáhá vyrovnávat se situací.

Pokud je zde někdo z Brna a má zájem o setkání a popovídání, budu velmi ráda. Prosím, pište: alibrnofm@seznam.cz

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek