Vaše příspěvky

FM syndrom - zkušenosti

Marcela Frgalová, Brno | 04.09.2017

Zlepšení po 5 letech

Zdravím všechny čtenáře a dovoluji se stručně podělit o mé zkušenosti s fibromyalgickým syndromem. Je mi 55let a před 5 lety mi byla revmatologem a neurologem diagnostikována fibromyalgie s poučením, že příčina i léčba jako taková jsou zatím neznámé. Byla mi předepsána analgetika typu Tramal, ze kterého mi bylo na zvracení a antidepresivum Velaxin, který zabral alespoň tak, že jsem lépe snášela bolesti celého těla (zejména svalů, šlach, úponů) ve dne v noci a tu všudeprovázející únavu.. Nic jiného se prý s tímto nedá dělat, nedostala jsem ani žádná doporučení ke specialistovi apod. Po několika letech marného hledání v alter. způsobech léčení mi velmi pomohla následující kombinace ozdravných postupů, kterou uvádím níže. Mohu po 5 letech zase normálně žít - jen s mírnými omezeními. Každý člověk je jiný, ale kdyby pomohla jen jednomu, stojí to za to, vím, jak jsou tyto bolestivé stavy zdrcující.

Nechala jsem si udělat vyšetření přístrojem Oberon Quantum, abych zjistila, jak na tom celkově jsem. Nebyly nalezeny žádné vážnější nemoci, ale překyselení a přemnožení škodlivých patogenů ano. Podstoupila jsem zhruba roční kůru, kde bylo zahrnuto mj. odkyselení, eliminace patogenů, dobíjení energie tzv. metapatií a reiki energií, mírnou dietu obohacenou a zásadotvorné potraviny, orgánové preparáty - informatika na míru(srovnání organismu, podpora samoléčebných schopností organismu) a další postupy a také hodně odpočinku a psych. relaxace, rozebrání a uvolnění event.potlač. emocí či živ. stresu , neboť se domnívám, že příčiny FS jsou z velké části psychosomatické, zejména právě v důsledku potlačených emocí (nebo skrytého stresu), které z růz. důvodů tzv. nevyšly ven.A tak, jak způsobovaly bolest či napětí v psych. rovině, přešly přes určitou hranici do roviny fyzické, kde pak dochází k narušení neurochemické rovnováhy a rozhození hladin různých biochemických a neurochemických parametrů, vnímání bolesti atd. Pokud by měl někdo zájem o více informací, podrobnější postup – ozvěte se mi na mail
(h.333@seznam.cz). Všem Vám přeji, abyste našli Vaši cestu k tomu abyste se cítili líp a mohli zase normálně žít, Marcela Frgalová, Brno.

může jít o FM?

Barbora | 06.12.2016

Zdravím vás všechny, narazila jsme na tyto stránky když jsem hledala co by mohlo stát za mými problémy.Mé problémy začaly nejdříve mírným napětím a cukáním ve svalech, to se stále stupňovalo teď cítím neustálé napětí ve svalech, a cítím bolest hlavně v úponech, zatím chodím po neurologických vyšetřeních bez výsledku...myslíte že se dá přemýšlet o fm? máte nějakou FB skupinu kde bych zjistila víc? a na jaké lékaře se případně obrátit? děkuji

Re: může jít o FM?

Jana | 16.05.2018

Ahoj já mám zjištěnou Fb od roku 2006 a za ty roky už se mi nashromáždilo takových symptomů či diagnoz.I já trpím hlavně uponama a měla sem i cukání ve svalech,jenže teď se mi z toho stal hrubý třes celého těla díky jednomu rehabilitacnimu pobytu v Brandýse nad Orlicí.Ted ležím v nemocnici v Pardubicích a čeká mě rezonance mozku ale jestli mi nic nezjistí tajné čeká Praha.Jinak mám dobrýho lecitele který mi tlumí bolesti a jsem s nim jinak spokojená.Doktori mi nikdy nepomohly.


cvičení

Dagmar | 31.08.2016

zdravím všechny,
prosím máte někdo zkušenosti s Feldenkraisovou metodou?
pomohla či přinesla úlevu?mimo jiné mě hlavně trápí několikaleté
bolesti zad a žeber.
Díky

FM

Míla | 10.01.2016

Prosím o odpověď, zda FM může způsobovat bolesti v celých nohách, více ze zadní strany, až tak, že ráno nebo po delším sezeníé nemohu vůbec vstát, jako by mne nenesly nohy.Nejhorší je, že mě byla FM diagnostikována před 6 lety, dostala jsem Lyriku a Cymbaltu a tím to pro neurologa skončilo.Ani na další návštěvu mě nepozval.Tak se v tom plácám a obvodní lékař mi asi nevěří, vše svádí na psychiku.Ano, už budu z toho psychicky opravdu zničená, protože ta bolest je hrozná a nvíc mám strach, aby vůbec mohla chodit.Má někdo takovéto zkušenosti prosím M.

Re: FM

Petra | 12.01.2016

Ano bolest nohou a to různá u FM je, na stránkách je o tom několik článků. Pravidelné užívání hořčíku, rhb, myorelaxans. Je vhodné zvážit i kompenzační pomůcky. Pokud jste na FB pak denně nové informace Petra Fibromyalgik. Komunikace přes email fibromyalgik@gmail.com. V novinky jsou odkazy na některé lékaře.

rehabilitace Kladruby

Maťo | 15.06.2014

Dobré ráno všem,

chci se zeptat, kteří jste už absolvovali rehabilitaci v Kladrubech, jak se po ní cítíte.
Pokud tam jezdíte častěji jestli je zlepšení stejné, nebo porovnatelné s canabisterapií.

Pokud je tu někdo z Plzně pište na matik7227@seznam.cz těším se na setkání se spřízněnou duší

Re: rehabilitace Kladruby

Jana V. | 29.06.2014

nebyla,
královehradeckýkraj

Re: rehabilitace Kladruby

Jitka | 30.06.2014

Ahoj Maťo,
já jsem se před týdnem vrátila z Kladrub. Byla jsem tam téměř 8 týdnů a jsem velmi spokojená. Dali mi tam dopořádku tělíčko jak to šlo, ale ještě je co dodělávat. To víš, na poprvé všechno nejde. První dny jsem chodila od závory k závoře a na konci šlapala až do Tehova a Hrádku, což je docela dálka. Psychicky mi také hodně pomohli. Určitě doporučuji. Personál, ať jsou to sestry, lékaři, terapeuti - naprosto dokonalý 1*. Věřím, že se tam vrátím, aby mě ještě doléčili. Je to moje přání do dalšího roku :-) Určitě se tam zkus dostat, já děkuji Petrušce, že mi to poradila a Esterce, že mě podporovala :-)
Ať se ti daří co nejlépe. Jitka

Re: rehabilitace Kladruby

Ester | 09.07.2014

Maťo, rehabilitační pobyt v Kladrubech jsem absolvovala 2x a vždy mi tam velmi pomohli. Nevím, v jaké fázi nemoci se nacházíte, já jsem tam poprvé jela, když jsem na tom byla už moc zle nejen fyzicky, ale i psychicky. Každý pobyt tam mi neskutečně pomohl. Bolesti mám stále velké, nemoc se stále zhoršuje, léčím se už 3 roky v ambulanci bolesti. Po léčbě v Kladrubech následovalo vždy období, kdy i bolesti byly menší a snesitelnější a tím pádem i psychika lepší atd.. Léčba je tam komplexní, na vysoké úrovni, personál výborný. Víme, že fibromyalgie dosud není léčitelná, ale kvalitní rehabilitace je velmi důležitá a společně s léky na bolest (případně i s antidepresivy) nám pomáhá tuto nemoc lépe zvládat. Kladruby mohu jen a jen doporučit... :D

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek