Vaše příspěvky

Čaute

Ivan | 08.05.2012

Niečo ako fibromyalgia mám vyše 40 rokov, čiže od detstva. Posledné roky sa to zhoršilo natoľko, že denne beriem potlačovače bolesti. To čo mi zaberá sa volá Mabron (tramadoly hydrochloridum). Blokuje opioidné receptory, cez ktoré sa pocit bolesti prenáša. V najhorších stavoch mi nezaberá ani ten, vtedy to musím proste prečkať. Vtedy to u mňa vrcholí zášklbovými stavmi viď: https://youtu.be/NizHrXh0UWg je to aj so zvukovým doprovodom, ktorý zo mňa ide mimovoľne. Veľmi mi pomáha zvládať to theanin, ktorý mierne potláča bolesť upokojuje a umožňuje spať. beriem ho aj cez deň, pretože neuspáva. Beriem aj Picamilon, a skúšam na spanie Valerianu, na lepšie prekrvrenie mozgu Vimpocetin. Mabron údajne časom stráca účinnosť, takže sú potrebné väčšie dávky, ja ale roky už beriem jeden, max 2x denne a stále funguje ako na začiatku. Skúšam aj St.Johns Wort s štandartizovaným hyperforinom, ale dosť to flákam, takže ťažko môžem posúdiť efekt.
Podľa diagnostických kritérií fibromyalgiu nemám, pretože pri stláčaní „tender points“ necítim zvýšenú citlivosť, či bolesť. Ak sa ale jedná o akupresúrne body, tak som možno len netrafil presne, alebo netlačil dosť intenzívne. Neviem. Ostatné ale na mňa sedí ako ryť na šerbel (prdel na nočník). V minulosti som sa venoval aj detoxu od ortuti, aj som založil stránku https://derealizacia.wgz.cz/ . Pomohlo mi to zbaviť sa zveráku v hlave, ale inak nič. Od chronickej únavy mi pomohlo antiparazitikum Zentel a Clárkovej trojkombinácia. Nerád musím konštatovať že lekári sú "idioti" a sú prekážkou k zlepšeniu zdravotného stavu, aspoň tí, z ktorými som prišiel do kontaktu. A tak som si celý proces ochrany pred chorobou vybudoval bez nich. Takže toľko na začiatok. Kontakt na mňa je jeden@atlas.sk . Napíšte mi, podelím sa so skúsenosťami. Kto z vás verí že po smrti bude lepšie? Ja hej. Dúfam že sa nemýlim a že nepocestujem z pekla do pekla. Tak sa držte ľudkovia. Zdraví vás Ivan.

Re: Čaute

Ivča | 26.05.2012

Také vás zdravím pane Ivane. Je vidět, že vám vaše nemoc není lhostejná. Obdivuji jak jste se dokázal zbavit některých potíží. Já to nechala dojít tak daleko, že nejsem schopna sama ničeho. Některé názvy co tu píšete vůbec neznám.
Na některé bolesti mi pomáhá Tramal. Také jsem užívala Vinpocetin, ale nepociťovala jsem žádné zlepšení. Teď si střídavě kupuji ginko a geratam. Až melatonin mi trochu rozehnal fibromlhu.
Ty body není těžké najít. Např. si obejmete paži mezi loktem a ramenem a mírně stisknete, totéž je u předloktí. Nebo si položíte prsty kousek za rameno nad lpatku a mírně stisknete atd. Také jsem se setkala s různými lékaři. Postupně se snažím řešit různé symptomy a další onemocnění, abych se jednou mohla vrátit do života. Čeká mne operace šedého zákalu, pak s mi možná zlepší i ta koordinace ruky s okem. A smrti se tedy opravdu nebojím. Mějte se dobře Ivča

Re: Čaute

Martina | 26.05.2012

Odepíši e-mailem
- léčba není jen o léčení bolesti, ale o léčení PŘÍČIN bolesti,
což my s FM ty příčiny máme po celém těle. :-(

Re: Čaute

Jarka | 27.05.2012

Bohužel máš pravda, lékaři jsou překážkou ke zlepšení zdrav. stavu. U mě se vše rozjelo po špatně léčené infekci a ještě né jedné. Od fibromlhy mi pomohlo delší užívání hořčíku,léčba imunity, musím ale okamžitě při každém nachlazení dostat Atb a pořádně doléčit. Hodně vitamínů, odpočinek. Bolesti někdy skoro vůbec nejsou, ale občas ještě pozlobí, tak se jen modlím, aby se to nevrátilo do toho stavu, kdy jsem nemohla udržet nic v rukách.a byla bez sil. Uživala jsem i aloe na tři měsíce, Stále se natírám konopnou mastí. Navštívila jsem tři imunology a až ten třetí mi nasadil léčbu. Ale to je jen jeden lékař z za dobu nemoci jsem jich navštívila dvacet. Člověk který je absolutně bez sil, je odkázaný na nedůvěru lékařů a díky tomuto mu nevěří rodina, ztratí přátelé. NO nežehrejme na osdu, ve skutečnosti jsme silní - moc silní:-)))

nepřekonatelné bolesti

Hana | 20.04.2012

Všem moc děkuji za odpověď, zejména Aleně za dlouhý příspěvek. Cymbaltu jsem zkusila 1 tabletu, bylo mi zle od žaludku celou noc a půl dne, ukrutně mi brnělo celé tělo a nemohla jsem brněním ani na chvilinku usnout. Pak jsem celý den proležela s pocitem jako po narkóze. Nemám ani pořádně dg. V revmat. ústavu s rozpaky zvažují polymyalgie revmatika, nasadili Medrol 32 a nezabral, takže ji nazvali "agresivní polymyalgie revmatika a není pro mne lék. Revmatoložka v ČB tuto dg. vyloučila a řekla, že skoro na 100% bolesti od chronické infekce. Bude to 5 rok, mé bolesti v úponech a svalech jsou uplně všude a nepřekonatelné. Malinko je tlumí Medrol 8, který teď užívám. Methotrexát mi také nepomohl. Mám vysokou sedimentaci, crp ..... Od imunologa z Prahy jsem už měla 13 atb a stav je horší a horší. Smrtelná únava, pocení, schvácenost, zvýšená teplota a bolesti, který se nedá ulevit v žádné poloze a nejsou stěhovavé.Jsou trvalé. Před 2,5 roky byla scintigrafie skeletu negat, nyní mám 9 ložisek zvýšeného kostního metabolismu v žebrech. Uvažují i o metastázích. Příští týden jdu na CT a prý se bude mmožná dělat i vzorek z kostí. Mám toho tolik nepříjemného za sebou, ale teď se mi o tom nechce rozepisovat. Je-li tady někdo, kdo už také nemůže, kdo už nemá sílu, ať se mi ozve. Prosím.... Ještě jednou děkuji

Re: nepřekonatelné bolesti

Martina | 26.05.2012

Hanko, revmatoložka z ČB Ti to řekla přesně, naše FM nám způsobuje infekce, kt. míváme všude. Ty nejzákeřnější jsou z dých. cest, ale i ze zažívání .....

Jogurty!

Radka Chalupová | 16.04.2012

Díky jogurtům,které jsem konzumovala ve větší míře mám opakované trombozy. Zjistili to teď nedavno.Byla jsem na kontrole v Dačicích, tu sraženinu mi posílali až do Prahy do nukleární laboratoře a tam zjistili bakterii Corinebacterium,která se používá jako zrání v jogurtech. V žíle nemá co dělat,zkrátka tyto nekvalitní jogurty,jako jsou danone,florián-víceméně umělé ,organizmus nestřebá a tím´způsobí ucpávání cév.Bohužel to zjistili u 27 lidí z 90 což je 30% a já jsem bohužel mezi nimi.Ostatní procenta tvoří např.nehýbání- cestovatelská tromboza,různé záněty atd. Poslední roky přibyl značný počet tromboz v celé republice. Zatím se tím nikdo nezabýval než dr. Čepl v Dačicích ke kterému jezdím.Má tam cévní centrum pro Jižní Čechy a Vysočinu, moderní ultrazvuky, které nemají ani v Pelhřimově.Jezdí tam i z Jihlavy.O těch jogurtech už bylo psáno i v některém časopise nějakým docentem z Prahy a ten tam psal také o možném ucpávání cév z mléčných výrobků Teď 14 dní nejím jogurty,tavené sýry, mléko, které mám teď zakázané. Můžu ze sýrů jen tvrdé z jogurtů ty drahé ve skleničce- naše České.
Cítím se lépe a snad už budu mít konečně pokoj. Všechna vyšetření mám dobrá,krev také,aspoň vím,že jsem zdravá a nemusím brát žádný varfarin.
Povrchové cévy mám sice špatné,ale hluboké dobré.I tak se mohlo utrhnout způsobit embolii, proto to vysátí sraženiny Jsem ráda,že se zjistilo od čeho to je a od té doby ani na jogurty chuť nemám.

Re: Jogurty!

Martina | 26.05.2012

Také jsem to o jogurtech četla, je to zajímavé. Jogurty vhodné ke stravě obecně nejsou, prý jen ty kvalitní ve skleničkách, ale ty už jsem neviděla ani nepamatuji.

nepřekonatelné bolesti a únava

Hana | 10.04.2012

Dobrý den, ráda bych věděla, jak jste kdo spokojený s lékem amitriptilyn, jak Vám pomáhá. Taky jestli je lepší Cymbalta nebo amitriptilym. Co má méně vedlejších účinků? Nebo radu, kdo jaká AT bere. Majko, prosím napiš. Pod tvým příspěvkem je má adresa. Děkuji

Re: nepřekonatelné bolesti a únava

Ivča | 16.04.2012

Já má zkušenost s tou Cymbaltou, vcelku jí snáším dobře - jen se mi zhoršila pleť. Ubyli mi některé bolesti a úzkost. A prý to pomáhá i v účinnosti lékům na bolest. Ale každý to má jinak. Léky snad zabírají jen u třetiny pacientů s FM. Je to tu někde na stránkách.

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Přidat nový příspěvek