Detoxikace

17.03.2011 18:31

 

 

Očista organismu

Většina z nás si neumí představit den bez čištění zubů, sprchování,péče o vlasy, pokožku a vůbec zevní očisty.

Ovšem jen velmi málo z nás dbá na očistu vnitřní, která je z hlediska zdraví ještě důležitější než ta vnější.

Jen hrstka lidí skutečně ví, jakou roli v udržení pevného a stabilního zdraví hraje tlusté střevo.

Dávní mudrci, jogíni, tibetští léčitelé věděli, že chceme-li si zachovat zdraví, musíme ho udržovat v ideálním stavu. Proto by zřejmě bylo lepší přejmenovat detoxikaci na vnitřní hygienu člověka.

Detoxikační terapii dnes ovládá celá řada lékařů s klasickým univerzitní vzděláním, ale také terapeuti, kteří klasické univerzitní vzdělání nemají a ve svých praxích nahrazují slovo pacient slovem klient. Klientem se stává člověk, který je ochoten na sobě aktivně pracovat a také změnit některé ze svých špatných návyků. Vnitřní hygienou tedy můžeme předcházet spoustě nemocí, dnes zvaných civilizačních , s kterými si klasická medicína neví rady.

Klasická medicína není ve většině případů medicínu příčinou, to znamená že se nevěnuje pravé příčině onemocnění, ale jen jejímu symptomu a důsledku. V případě řady chronických chorob je medicínou, která řeší až patologický stav organismu. Ten nevzniká najednou, ale postupně celé roky.

 

Co je tedy příčinou všech civilizačních onemocnění?

 • stres

 • nesprávně fungující imunitní systém

 • špatné stravovací návyky

 • málo pohybu

 • psychika a povaha člověka

 • nadměrná konzumace léků, drog

 • genetická informace rodičů

 • osud, karma

 • vliv životního prostředí

 • toxická zátěž ve střevě

 • toxická zátěž ve vzduchu a životním prostředí

 • astrologické vlivy (místo čas příchodu na svět)

 • emocionální poškození z prožitých událostí

 • citová deprivace

 • infekce

 • toxické zátěže získané z těla matky a psychiky matky v období těhotenství

 

Dle detoxikační praxe Dr. Jonáše jsou pravou a hmatatelnou příčinou všech nemocí fyzicky přítomné toxiny a infekce v lidském organismu. Ty spolu s nesprávně fungujícím imunitním systémem vedou k trvalému poškozování tělesných tkání a k chronickým nemocem.

 

Toxiny se dostávají do organismu především těmito způsoby:

 • stravou a pitím

 • užíváním drog, kouřením cigaret

 • z těla matky v období těhotenství

 • pohlavním stykem a líbáním

 • bodnutím hmyzem, parazity

 • poraněním pokožky a proniknutím toxinů přes bariéru

 • otěrem oxidací zubních materiálů v ústní dutině

 

Z hlediska detoxikace rozlišujeme infekce (bakterie, viry, parazité, plísně) na volné a ložiskové.

Pokud jde o volné infekce, tam si detoxikační medicína rozumí s klasickou západní medicínou a v akutních případech souhlasí s používáním antibiotik.

Když jde však o infekční ložiska, klasická medicína sice o nich ví, ale nedokáže je spolehlivě diagnostikovat a organismu odstraňovat. V takových případech nastupuje detoxikace.

 

Detoxikaci můžeme provádět mechanickou cestou. Sem patří klystýr, očistné kůry jater a žlučových cest za pomoci olivového oleje, krijé(proplachování nosních dutin slanou vodou) a jiné. Pomocí speciálních energetických cviků vycházejících z taoistických cvičení, jógy a jiných systémů.

Nebo například pomocí bioinformačních preparátů z dílny Dr. Jonáše, jež mají schopnost rozpouštět a odstraňovat tyto zátěže. Účinnost těchto preparátů zvýrazňuje přístroj Salvia jehož pomocí je možné přesně diagnostikovat a lokalizovat danou zátěž. Fungují zde vztahy podle klasické čínské medicíny kdy např. ledviny ovlivňují funkci páteře, močového měchýře, uší, čelních dutin a podobně. A pokud tedy najdeme ložisko v ledvinách mohou se objevit problémy s navazujícími orgány a částmi těla. Což funguje i naopak a pokud máme problémy s pokožkou, ekzémy, únavou či záněty mandlí můžeme usuzovat na ložisko v plicích.

 

Zdravé lidské tělo dokáže přijímat směs různých látek, které tráví, vstřebává a vylučuje. Spektrum těchto látek představují složky naší stravy (potraviny, nápoje, chemické látky používané při přípravě potravin a nápojů), doplňky výživy (vitaminy a minerální látky), byliny a homeopatika, léky (na lékařský předpis i volně prodejné), někdy i drogy (včetně cigaret) a dále různé chemické kontaminující látky (herbicidy, pesticidy a uhlovodíky).

 

Proč se z našich zvyků stávají závislosti? Proč se někteří z nás stanou na látce závislí a u někoho závislost nevznikne? Proč někdo dokáže se svými zlozvyky skoncovat? Výběr návykové látky je volbou naší vlastní osoby, je však dán i naší výchovou a prostředím, ve kterém se od dětství pohybujeme. Možnost, jak ovlivnit svoje zdraví, spočívá ve znalostech o využívání a zneužívání návykových látek.

 

Podstata pochopení příznaků nemocí a chorob vychází ze spojení klasické medicíny vyspělých zemí a přírodního postoje ke zdraví a nemoci. Problémy těla a mysli často pocházejí buď:

 

 1. z nedostatku (když nepřijímáme některou látku, kterou naše tělo potřebuje)

 2. z nadbytku (když je příjem nadbytečný a látka se v těle hromadí), nadbytečné množství určité látky v těle vzniká v důsledku sníženého vylučování nebo zvýšeného příjmu poživatin nebo látek, jako je alkohol, kofein, nikotin, cukr a chemické látky.

  Lidé, kteří trpí nedostatkem některých živin ve stravě, mají potíže jako je únava, vypadávání vlasů, vyčerpanost, pocit chladu nebo vysušení kůže. Tito lidé potřebují získat živiny z pestré stravy, jež napomáhá léčení.

 

Ve vyspělých průmyslových zemích jsou však mnohem běžnější zdravotní problémy spojené s nadbytkem. Mnoho akutních i chronických nemocí má svůj původ ve tkáních přeplněných nevyloučenými látkami a v dusících se buňkách. Tím se ztrácí pro tělo nutná vitální energie. Častá nachlazení, chřipky, rakoviny, kardiovaskulární nemoci, artritidy a alergie jsou poruchami zdraví, jež vznikly v důsledku nadbytku.

 

Prevence nebo léčba těchto zdravotních problémů spočívá v omezeném nebo úplném zamezení příjmu příslušných látek, v očištění těla od těchto látek jejich detoxikací nebo půstem. V