Rady faráře Ferdy

17.03.2011 17:48

 

Při bolení hlavy:

Bolesti hlavy mohou vznikat z překyselené stravy. Jezte proto denně 1 lžíci petržele, která je zásaditá. Petržel navíc pomůže ke zdravé pleti, jasným očím a krásným zubům. Z ovoce jsou pak zásadité pouze hrušky. Z překyselení nehrozí jen bolesti hlavy, ale i vyrážky u dětí i dospělých.

 

Na posílení plic:

Uvařte si jarní čaj z 10 květů čerstvě nasbíraného podbělu. Nasypte je do 1 l vody, uveďte k varu a vařte 7 minut. Pijte po 3 týdny.

Na bolestivý a nafouklý žlučník:

4 lžíce fenyklu dejte do 2 l vody a vařte 8 minut. Pětkrát za sebou po 10 minutách si dejte obklad kolem pasu. Používejte každý den až do úlevy. K tomu pijte každé ráno fenyklový odvar: 1 lžíci fenyklu povařte ve 1 l vody po dobu 6 minut.

 

Proti bolestem zubů:

Pokud vás trápí bolavé zuby nebo trojklanný nerv, připravte si směs z 1/3 třezalky a 2/3 slivovice. Tu nechte 4 dny vyluhovat a poté s ní bolavé místo často potírejte.

Na bolavá záda:

4 větvičky túje, 1 lžíci kmínu a 3 stroužky česneku dejte do 1 l vody. Vařte 10 minut, nechte zchladnout a sceďte. Smíchejte s 1 l slivovice a denně natírejte na páteř a klouby. Toto množství vydrží na dva až tři měsíce, ale kúru možno opakovat i déle.

 

Při slabé páteři a vazivu:

Nastrouhejte 1 lžičku mrkve a užívejte ji ráno nalačno po dobu 3 týdnů. 200 g nastrouhané mrkve spolu s 3 lžícemi kmínu můžete také přidat do jakékoliv koupele z bylin. Mrkev posiluje vazivo a kmín vyplavuje solamin (ten se do těla dostává z brambor, a proto byje neměly jíst osoby trpící bolestí páteře).