Waon terapie

03.02.2013 14:43
 
Infrakabina - Infrasauna

 

Pobyt v infrakabině je od klasického saunování odlišný tím, že v infrasauně dochází k ohřívání nejen povrchu těla, ale proniká až do hloubky tkáně a tak se prohřívají všechny části těla rychleji než při běžném saunování. Doba pobytu v infrakabině se běžně doporučuje přibližně 20–40 min. při teplotách 50–60 °C .

 

TERAPEUTICKÉ ÚČINKY:

 1. Zvyšuje rozpínavost tkáně.
 2. Ihned snižuje ztuhlost končetin, kloubů a zad.
 3. Snižuje svalové napětí.
 4. Mírní bolesti.
 5. Stimuluje krevní oběh.
 6. Působí při léčbě chorobných zánětlivých procesů kůže.
 7. Vhodný doplněk pro redukci váhy. Za 30 min. spálí až 600 cal.
 8. Součást přípravy sportovců před i po zátěži.
 9. Účinná relaxace a regenerace organismu.
 10. Odstraňuje toxiny a minerální odpad,
 11. Zlepšuje imunitní systém,
 12. Omezuje stres a únavu.

 

 • Umožňuje saunování také kardiakům, astmatikům, alergikům, vhodná je pro malé děti i pro ty, kteří těžce snáší vysoké teploty klasických saun.

 

 • Je úsporná, potřebuje méně energie, pro jedno saunování cca 1kWh (to jsou asi 4 Kč), je účinná při nižších teplotách (cca 55 °C), je připravena k provozu po 10-12 minutách po zapnutí, maximální doba saunování je 45 minut.

 

 • Je mnohem vhodnější než sauny klasické. Jelikož pro „zahřátí“ se v tomto typu saun používá „zářící teplo“ nedochází k přehřívání okolního vzduchu v kabinách. Teplota v infrasauně se pohybuje jen kolem 55°C, kdežto v saunách klasických to může být až 90°C. Proto si infrasaunování mohou dopřávat i osoby, jejichž kardiovaskulární systém není zcela v pořádku.

Paprsky infrasauny pronikají přímo do hloubky svalové tkáně, kterou ohřívají. Do našeho těla se dostává 80-90% tohoto tepla, které aktivuje v našem těle řadu blahodárných procesů. Zbytek tepla je rozptýlen v infrakabině sauny.

Přijímané teplo vyvolává v našem organismu zvýšení tělesné teploty, které na nás působí jako lék. Infrasauna aktivuje v našem těle imunitní systém – zvyšuje se tak naše obranyschopnost vůči nepříznivým okolním vlivům. Zároveň dochází k doplnění energie, zrychluje se krevní oběh a nepociťujeme takovou únavu a zvýšenou potřebu spánku.

Zdroj: https://www.albixon.cz/infrasauny/

 

Odkazy:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Infrasauna

https://en.wikipedia.org/wiki/Infrared_sauna

https://www.sauna-sro.cz/?p=infrasauna

https://www.albixon.cz/infrasauny/

https://www.slender-you.cz/infrasauna

https://fibroandi.blogspot.cz/2009/09/waon-therapy.html

 

 

U pacientů s FM jenž strávili 15 min. při stálé teplotě 60°C , a pak odpočívaly přikryti dekou při teplotě 26-27°C po dobu 30 min. došlo po jedné návštěvě infrakabiny ke snížení bolestí a po 10 návštěvách se účinek terapie stal stabilní.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18703857

https://www.curado.de/Herz-Waermetherapie-21662/

 

Další způsob užití:

 1. 1-2krát týdně jako potící kůra při teplotě 50-60°C v délce 30-40 min. Potivost je 2krát vyšší než u klasické sauny. Ukončení potící kůry vlažnou vodou ve sprše, nebo vaně. Ideální je kombinace s vodní masáží.

 2. Denní použití k prevenci organizmu, přípravě ke sportovní činnosti, léčebné kůře a před klasickou masáží v délce 5-15 min. ihned po zapnutí sauny v lehkém oblečení při teplotě do 60°C. Konkrétní léčbu konzultujte se svým lékařem.

 3. Nedoporučuje se lidem se silikonovými implantáty, kardiomyopatií a aortální stenózou.

  https://www.sauna-sro.cz/?p=infrasauna


 

Waon terapie

https://en.wikipedia.org/wiki/Waon_therapy