Kvalitní vybavení lůžka pomůže od bolestí

11.01.2011 21:00

 

Polštář s tvarovou pamětí

Doporučuje se při nespecifikovaných bolestech krku a hlavy, při degenerativních stavech meziobratlových kloubů krční páteře, při diskopatii a bolestech krční páteře, osobám v pooperačním či poůrazovém stavu, při potížích s nespavostí, chrápáním a nebo nervovém napětí. 

Ty opravdu kvalitní jsou prací na 60°C, aby se daly odstranit roztoče. Mají snímatelný potah, který je také prací na min. 60°C. Jsou celé jen z jednoho kusu speciální pěny. Polštářek je nutno si vyzkoušet, nesmí tlačit a být příliš vysoký. 

 
Podložka na matraci 

Kdo vyzkoušel polštář s tvarovou pamětí zatouží, aby takový komfort mělo celé vaše tělo. Paměťová pěna dokonale přizpůsobí svůj tvar vašemu tělu, vaše lůžko změkčí, sníží bolesti. Podložka se položí na matraci pod prostěradlo nebo bez prostěradla. Snadno se sroluje převeze na chalupu, do nemocnice apod. Je možné zakoupit např. v JYSK.

 
Polštář pro unavené nohy

Za pomoci tohoto polštáře se dostaví blahodárné účinky, máte-li nateklé nohy a kotníky, pocit těžkých a unavených nohou, cítíte-li bolestivé pnutí, trpíte-li na křeče v lýtkách, máte-li problém s křečovými žilami, přertvávajícími záněty a ucpáváním žil.

 

Polohovací rošt

je ideálním řešením především pro osoby dlouhodobě upoutané na lůžko. Díky tomu, že velice jednoduše mění sklon v oblasti zad, nedochází ke vzniku proleženin a zabraňuje se nepříjemným bolestem v oblasti beder. Při opření zad se také mnohem lépe prokrvují dolní končetiny, což je u osob, které dlouhodobě leží, veliká výhoda. Mnohem vhodnější je také zvýšená poloha pro čtení, sledování televize (nemusí se podepírat hlava polštářem a krční páteř není namáhána) a bdělou relaxaci (konverzace). Polohovací motorové rošty se liší tím detailem, že je nemusíme nastavovat ručně (tj. můžeme ležet a pomocí ovládání vybrat ideální sklon, na který chceme rošt nastavit), což je také podstatnou výhodou (pozn. s podobnými rošty se můžeme setkat například ve zdravotnických zařízeních). Další variantou polohování roštu je zvednutí v oblasti nohou. Tato možnost nachází využití především u lidí s horším prokrvením nohou (ať už v důsledku dlouhého ležení nebo naopak stání). Díky zvednutí nohou dochází ke snadnějšímu odtoku krve a lymfy, což usnadňuje práci srdci. Tato poloha je také výrazně úlevná pro bederní páteř – dochází k přirozenému zakřivení, přičemž se bedra nenásilně vyrovnají se zemí. Blahodárné účinky má zvednutí nohou také na prokrvení břišní dutiny a peristaltiku (díky stejnému principu, který funguje, když přitáhnete vleže kolena k hrudníku a hluboce dýcháte). 

Pouze dobrá postel a matrace vám neposkytne takovou úlevu od bolestí pokud nemáte polohovací rošt. 
Od bolesti vám pomůže i podlouhlý polštář, rovný či tvarovaný.  

Pomáhá osobám, které trpí různými svalovými a fyziologickými chorobami jako je mimo jiné bolest zad, bolest beder, zranění krku, reflux kyselin, poruchy páteře a svalů, a výborně funguje i jako těhotenský a kojící polštář.

www.medicalcomfort.cz/celotelovy-podpurny-polstar-ve-tvaru-c.html