BLOG:

Health. Спасение Жизни. Благодарность.

MorrisEmaph | 21.09.2018

Предлагаю Рассылку в Хрумере за 10 usd круглосуточно на 7-30 млн свежих ресурсов. Обучаю желающих интернет рекламе. Лучшее. что узнал и применяю на практике. Опыт с 1993 года. Реклама частникам и Предприятим. Ответы в скайпе evg7773 Viber +380976131437

Перезвоните,

Роман | 09.09.2018

Позвоните мне, пожалуйста, по этому номеру 8(495) 248-01-88

Мобильный, выездной шиномонтаж в Москве круглосуточно!

MShinom | 08.09.2018

Мобильный, выездной шиномонтаж в Москве круглосуточно!
Мегафон: +7(495)908-97-71
Мтс: +7(915)448-25-25
Хранение шин.
1. Шиномонтажные работы.
2. Снятие секреток.
3. Переобувка шин.
4. Ремонт проколов и порезов.
Выездной шиномонтаж 24 часа в Москве и МО.
Звоните!

Перезвоните

Иван | 07.09.2018

Перезвоните по номеру 8(495) 230-10-78 Иван.

Перезвоните,

Роман | 06.09.2018

Позвоните мне, пожалуйста, по этому номеру 8(495) 230-10-78

Which webstore is the ideal place to purchasing for footwear online?

CharlesKeeme | 03.09.2018

I want acquire a pair of sneakers,but I don't know which webstore is better.
Who can give me some recommend?

Моржи клуб Буревестник и Виктор Пискунов мошенники

victorpisk | 26.08.2018

Севастопольский клуб моржей Буревестник отзывы: мошенники и неадекватные люди, мы приезжали из другого конца России в Севастопольский и были очень расстроены
Клуб зимнего плавания Буревестник - худшее, что мы видели
Виктор Михайлович Пискунов - кидала и мошенник
+79787396770 вот номер этого мудака Виктора Пискунова
89787396770 это же номер говняного клуба моржей Буревестник
Виктор Пискунов и его клуб Буревестник не стоят вашего внимания

Букинг.ком закрыл продажи в Крыму

Korot.Ira | 20.08.2018

Сервис по бронированию жилья Booking.com закрыл возможность онлайн-бронирования отелей в Крыму. При попытке зарезервировать отель, хостел или квартиру на полуострове на сайте появляется сообщение: «К сожалению, в данный момент на нашем сайте невозможно забронировать проживание в Крыму с целью отдыха».

Подскажите где вы купить качественные оригинальные часы?

bence | 09.07.2018

Здравствуйте все, скажите пожалуйста в каком месте хоть докупить качественные оригинальные время

бесплатная раскрутка сайта продвижение

JamesZef | 08.07.2018

seo оптимизация сайтов и услуга продвижения сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин SEO PRO1 мы с удовольствием ответим на все интересующие вас вопросы...Анализ вашего интернет-проекта бесплатно

Hi

MichaelGuire | 01.07.2018

Hello

This is nice solution. Can you send me more information about this theme? My email is: kolmas358378@gmail.com .
Regards

Привет всем!

Keisareft | 23.06.2018

Приветствую! Отличный у вас сайт!

Пару минут назад в гугле нашел vfd750f43a в компании prom electric. Рекомендую!

Успехов!

good website Jarle Thorsen Unaico Reviews

RobertVup | 12.06.2018

helpful resource Jarle Thorsen Swietokrzyskie

How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

AlbertVoiva | 08.06.2018

The men's prostate is central to the section of a male's the reproductive system. It secretes fluids that assisted in the transportation and activation of sperm. The prostate gland can be found just before the rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, it is usually very uncomfortable and inconvenient for your patient as his urinary system is directly affected.

The common prostate medical problems are prostate infection, enlarged prostate and cancer of the prostate.Prostate infection, also called prostatitis, is the most common prostate-related problem in men younger than 55 years of age. Infections from the prostate related are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis could be the least common of varieties of prostate infection. It is brought on by bacteria perfectly located at the large intestines or urinary tract. Patients may experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by making use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to ease the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is often a condition connected with a particular defect inside gland and also the persistence presence of bacteria inside urinary tract. It can be due to trauma on the urinary tract or by infections received from other areas with the body. A patient can experience testicular pain, lower back pains and urination problems. Although it is uncommon, it is usually treated by removal of the prostate defect as well as making use antibiotics and NSAIDs to take care of the redness.

Non-bacterial prostatitis makes up about approximately 90% of most prostatitis cases; however, researchers have not to create the causes of these conditions. Some researchers think that chronic non-bacterial prostatitis occur as a result of unknown infectious agents while other believe that intensive exercise and lifting might cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a suitable diet is important. These are some with the steps you can take to keep your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is important for overall health and it will also maintain the urinary track clean.

2. Some studies advise that a few ejaculations per week will assist you to prevent cancer of the prostate.

3. Eat pork sparingly. It has been shown that consuming a lot more than four meals of beef every week will heighten the likelihood of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an effective diet with cereals, vegetable and fruits to be sure sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

The most significant measure to adopt to be sure a proper prostate would be to opt for regular prostate health screening. If you are forty years of age and above, you must opt for prostate examination one or more times annually.

rady

Anita | 28.05.2018

Ahoj vsem :) Je mi 29let a jsem nemocna tretim rokem. Vcetne unavoveho syndromu. Jsem na UP a stale mi nabizeji zamestnani uz si nevim rady. Nejsem schopna jit do zamestnani, zvladam s bolestma bezne domaci prace...a vycerpa me i cesta na nakup nebo behani po uradech apod. Nevim si uz rady, zadny doktor mi tu nebyl schopny napsat nejake omezeni. Dekuji za pripadne rady nebo zkusenosti dekuji Anita

12. květen Den povědomí o fibromyalgii

Petra | 08.04.2018

Několik způsobů, jak každý může zvýšit povědomí o fibromyalgii v měsíci květnu, zvláště 12. 5.:
Sdílejte svůj příběh: Můžete jej napsat a poslat e-mailem těm, kterým chcete pomoci pochopit, jaký je váš život kvůli fibromyalgii. Pište o příznacích FM a o svém boji. Zveřejněte verzi na sociálních médiích, řekněte lidem, že vaším cílem je zvýšit povědomí.
2. Pokud máte světlo na domu změňte žárovku na fialovou. Oblékněte se do fialové, náramek, klobouk atd.
3. Vytvořte svoji stránku na Facebooku nebo jinde: Můžete uveřejňovat články, grafiku, odkazy na vaše oblíbené FM skupiny nebo blogy, vše, o čem si myslíte, že pomůže zvýšit povědomí. Uveďte odkaz na svou stránku na všech účtech sociálních médií.
4. Sejděte se s ostatními fibromyalgiky, společná procházka nebo virtuální procházka.
5. Vytvořte plakáty s informacemi o FM a vložte je do oken a výloh, do čekáren, lékáren apod.. Ujistěte se, že máte povolení.
Napište o své aktivitě na fibromyalgik@gmail.com

Diagnoza konecne

Alena | 17.10.2017

Dnes mi Mudr.Jarosova diagnostikovala fibromyalgii. Mam za sebou skoro dvoulete behani po doktorech od ortopeda( bolest zacala v achilovych slachach), pres neurologa( dlouhodobe bolesti patere, vyhrezla plotynka), imunologa, revmatologa( pozitivni revmatoidni faktor), internistu, ORL specialistu (vridky v ustech, bolest mandli), specialistu pro lecbu bolesti, psychosomatika i psychiatra.Takze se mi na jednu stranu trosku ulevilo-konecne vsichni ti lekari, kteri si me mezi sebou prehazovali jako horky brambor, uvidi, ze jsem OPRAVDU nemocna. Na druhou stranu mam velky strach. Je mi 53 let, posledni rok a pul je mi stale hur a hur...omezila jsem praci, prestala chodit na jogu, lyzovat, se psem se plouzim 10min na prochazce, drive bezne 10-12km denne...

Re: Diagnoza konecne

Petra | 19.10.2017

Ráda s vámi vše proberu v soukromí fibromyalgik@gmail.com Fb Petra Fibromyalgik

Re: Diagnoza konecne

JIŘIČKA | 07.04.2018

Konečně i já po více jak třiceti letech, v 62 letech mám uznanou neurologem tuto diagnozu. Vědomí vyvolávané řadou doktorů, že jsem nejspíš hypochondr mne rovněž hodně oslabovalo; nemocná jsem bývala vážně od narození.....Nyní jsem klidná, vím už , že musím hlídat kdy odpočívat a vyhýbat se stresům a chladu. Pomáhá mi příroda, jenom tak sedět a koukat jak to tam žije

Hledám spolupracovníky, aby nedošlo ke zrušení stránek a zároveň se zkvalitnil web FM

Petra Fibromyalgik | 17.10.2016

Velice si vážím všech pochvalných slov na svou adresu. Stránky jsem před lety založila pouze jako provizorní s tím, že brzy se ke mě přidají další fibromyalgici, jejich rodinní příslušníci a přátele. Založíme spolek fibromyalgiků ČR + stránky co si tato dg zaslouží. No už to táhnu několik let s drobnější pomocí sama a jelikož můj zdravotní stav už mi neumožňuje, aby to takhle šlo dál a také webnode, kde jsou stránky umístěny chtějí za ně platit a stejně již dlouho nestačí kapacitou, jelikož máme opravdu hodně čtenářů musí se v brzké době něco změnit. JINAK STRÁNKY BUDOU ZRUŠENY :( Soukromý prostor mám, ti co by se do práce zapojily šlo by o nenáročnou činnost jak počítačově, tak fyzicky, nemusíte umět žádný jazyk. Vítám i lidi žijící v cizině. Není třeba se bát, že by jste to nezvládly. Je opravdu veliká škoda, že když nás fibromyalgiků je tolik, že nemáme organizaci, tak jako jiné i daleko vážnější diagnozy (a přesto ti lidé jsou schopni pro jejich sdružení najít pár minut měsíčně). Proto Ti kdo by se rádi zapojily a pomohly stejně jako já vám zase dalším se mi ozvaly, napište mi jak by jste se rádi zapojily. Např. někdo se zajímá o výživu by si vzal sekci strava u FM, někdo trpí tinitem vzal by si tinitus, jiný pomůcky aj. Dále by součástí stránek mohlo být fórum, kde by si lidé mohly povídat na různá témata. Ukázky vaší tvorby. Srazy aj. Jsem otevřená vaším nápadům. Jde pouze o dobrovolnickou, neplacenou činnost - nepište mi nikdo, kdo si chcete vydělat na naší nemoci. Věřím, že změna povede ke zkvalitnění povědomí o FM. Petra fibromyalgik@gmail.com

Je možné to probrat na FB

Petra Fibromyalgik | 17.10.2016

https://www.facebook.com/events/352026235144134/

Re: Je možné to probrat na FB

Eva | 20.11.2016

Škoda, že není větší aktivita na G+ FB nemám a pořizovat si ho ze zásady nechci.

Re: Je možné to probrat na FB

Zlata Urválková | 25.11.2016

Zdravím všechny,kdo se potýkají s nemocí jménem fibromyalgie,protože to je boj s větrnými mlýny.Je mi 51let a s nemocí se potýkám 6let,kdy jsem začala mít permanentní potíže.Nejprve bolesti krční páteře-u neurologa diagnoza kořenový syndrom,na revmatologii revmat.artritida,artroza a nález plicních chlamydií.Neskutečná únava,bolesti celého těla,úzkosti,stažené svaly,bolestikloubů,hlavy,noh,křeče,brnění,bolesti do hyždí,břicha...a únava,ráno vstáváte jako byste nespali.Později prodělaná velká břišní operace,bolesti v bederní oblasti jdoucí do noh a hyždí,bolest kyčlí.Léčba kortikoidy,léky proti bolesti Medracet,návštěvy psychiatra léčba antidepresivy,určená diagnoza střední deprese,stejně mi nepomáhally,a s tím posudková lékařka s tím,že 1stupeň invalidity a dost,co bych víc chtěla,dokud neskončím v léčebně nebo neochrnu mám pracovat.A jak?doma pokud něco dělám musím každou chvíli odpočívat,popřípadě spát.Chůze?každý krok mě bolí,cvičit?druhý den-šílená bolest.Rehabilitace-pomůže na chvilku,masáže uvolní.Chladné počasí,stres,hluk,vše vadí,je potřeba aby se lidé s touto nemocí mohli setkávat,psát si protože kdo tuto nemoc nemá nechápe co se s vámi stalo a z člověka aktivního se z vás stane troska,která nemá energii vůbec na nic a ještě na okraji společnosti,nemáte finance,ani žádné vyhlídky na zlepšení,nemate na bydlení,zdravá strava-jste rád že máte vůbec co jíst.....

Re: Re: Je možné to probrat na FB

Jana | 12.12.2016

Dobrý den, problémy které mám mi pojmenovali teprve nedávno, jinak mi třicet let tvrdili, že si vymýšlím, zajímám se o všechno kolem FM, ráda si popovidam o tom jak jiní vyzrali nad příznaky této nemoci. Děkuji Jana Richterová

Re: Re: Re: Je možné to probrat na FB

BEATA | 20.09.2017

ZDRAVÍM ,JÁ TOUTO CHOROBOU TRPÍM JIŽ OD 21 A AŽ VE 44 MĚ ZAČALI LÉČIT MĚ POMÁHÁ KOMBINACE PRÁŠKŮ ARGOFAN A VALDOXAR SICE JEN O 50PROCEN ALE ASPON NĚCO NEB MĚ CHOROBA POSTOUPILA ZA TY ROKY TAK DALEKO, ŽE MĚ BOLELI I VŠECHNY KLOUBY I SVALI.MIGRÉNY CO JSEM MĚLA JSEM SI VYLÉČILA NEVSTÁVÁNÍM DO PRÁCE RÁNO A MAGNÉZIEM A JIŽ ROK JSEM MIGRÉNU NEMĚLA ZBYTEK PŘÍZNAKŮ NEPOLEVUJE ALE DOSTIMSE ZMENŠIL OD DOBY CO NEMÁM BOLESTI A SPÍM LÉPE.

Záznamy: 1 - 25 ze 1201
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Práva pacientů ČR

 1. Pacient má právo na ohleduplnou odbornou zdravotnickou péči prováděnou s porozuměním kvalifikovanými pracovníky.
 2. Pacient má právo znát jméno lékaře a dalších zdravotnických pracovníků, kteří ho ošetřují. Má právo žádat soukromí a služby přiměřené možnostem ústavu, jakož i možnost denně se stýkat se členy své rodiny či s přáteli. Omezení takovéhoto způsobu (tzv. kontinuálních) návštěv může být provedeno pouze ze závažných důvodů.
 3. Pacient má právo získat od svého lékaře údaje potřebné k tomu, aby mohl před zahájením každého dalšího nového diagnostického či terapeutického postupu zasvěceně rozhodnout, zda s ním souhlasí. Vyjma případů akutního ohrožení má být náležitě informován o případných rizicích, která jsou s uvedeným postupem spojena. Pokud existuje i více alternativních postupů nebo pokud pacient vyžaduje informace o léčebných alternativách, má na seznámení s nimi právo. Má rovněž právo znát jména osob, které se na nich účastní.
 4. Pacient má v rozsahu, který povoluje zákon, právo odmítnout léčbu a má být současně informován o zdravotních důsledcích svého rozhodnutí.
 5. V průběhu ambulantního i nemocničního vyšetření, ošetření a léčby má nemocný právo na to, aby byly v souvislosti s programem léčby brány maximální ohledy na jeho soukromí a stud. Rozbory jeho případu, konzultace a léčba jsou věcí důvěrnou a musí být provedena diskrétně. Přítomnost osob, které nejsou na léčbě přímo zúčastněny, musí odsouhlasit nemocný, a to i ve fakultních zařízeních, pokud si tyto osoby nemocný sám nevybral.
 6. Pacient má právo očekávat, že veškeré zprávy a záznamy týkající se jeho léčby jsou považovány za důvěrné. Ochrana informací o nemocném musí být zajištěna i v případech počítačového zpracování.
 7. Pacient má právo očekávat, že nemocnice musí podle svých možností přiměřeným způsobem vyhovět pacientovým žádostem o poskytování péče v míře odpovídající povaze onemocnění. Je-li to nutné, může být pacient předán jinému léčebnému ústavu, případně tam převezen po té, když mu bylo poskytnuto úplné zdůvodnění a informace o nezbytnosti tohoto předání a ostatních alternativách, které při tom existují. Instituce, která má nemocného převzít do své péče, musí překlad nejprve schválit.
 8. Pacient má právo očekávat, že jeho léčba bude vedena s přiměřenou kontinuitou. Má právo vědět předem, jací lékaři, v jakých ordinačních hodinách a na jakém místě jsou mu k dispozici. Po propuštění má právo očekávat, že nemocnice určí postup, jímž bude jeho lékař pokračovat v informacích o tom, jaká bude jeho další péče.
 9. Pacient má právo na podrobné a jemu srozumitelné vysvětlení v případě, že se lékař rozhodl k nestandardnímu postupu či experimentu. Písemný vědomý souhlas nemocného je podmínkou k zahájení neterapeutického i terapeutického výzkumu. Pacient může kdykoliv, a to bez uvedení důvodu, z experimentu odstoupit, když byl poučen o případných zdravotních důsledcích takového rozhodnutí.
 10. Nemocný v závěru života má právo na citlivou péči všech zdravotníků, kteří musí respektovat jeho přání, pokud tato nejsou v rozporu s platnými zákony.
 11. Pacient má právo a povinnost znát a řídit se platným řádem zdravotnické instituce, kde se léčí (tzv. nemocniční řád). Pacient má právo kontrolovat svůj účet a vyžadovat odůvodnění jeho položek bez ohledu na to, kým je účet placen.

Etický kodex "Práva pacientů" navrhla, po připomínkovém řízení definitivně formulovala a schválila Centrální etická komise Ministerstva zdravotnictví České Republiky. Tato práva pacientů jsou prohlášená za platná za dnem 25. února 1992

 

 
Detect language » Hungarian
 

 

Zahraniční stránky o FM:

www.sanego.de/Krankheiten/Fibromyalgie/wiki/index/Was-ist-Fibromyalgie/

www.fibromyalgia-symptoms.org/

https://www.nfra.net/

https://www.skufmslovenija.org/

https://www.fibromyalgia-associationuk.org/

https://fmcfsme.com/

https://www.fmaware.org/site/PageServer

https://www.fibromyalgie.nl/

https://www.inomyalgia.gr/

https://asso.nordnet.fr/cfs-spid/

https://www.fibromyalgia-symptoms.org/

https://www.fibromyalgie-fms.de/

https://www.fmnetnews.com/

https://www.cenaf.org/blogs/

https://asso.nordnet.fr/

https://www.afim.qc.ca/

https://sacfs.asn.au/

https://www.aqf.ca/home.php

https://laff.es/es/Estudios

https://www.fibromyalgi.dk/

https://www.fibromyalgie.ca/

https://www.fibromyalgie-france.org

https://www.arthritistoday.org/conditions/fibromyalgia/index.php

https://www.fibromyalgiatreatment.com/index.htm

https://www.sclero.org/medical/symptoms/associated/fibromyalgia/a-to-z.html

https://search2.mayoclinic.com/search?q=fibromyalgia&site=mayoclinic-org%7Cmayoclinic-com%7Cmayo-edu%7Cinternet-research%7Cclinical-trials&client=unified&proxystylesheet=unified&output=xml_no_dtd

https://www.guaidoc.com/hc3.asp

https://www.med.ufl.edu/rheum/FMSnews.htm

https://www.painfoundation.org/

https://www.fibromialgia.cat/cat/frames.htm

https://www.guiafibromialgia.com/pdf.html

https://www.mayoclinic.com/

https://fibromyalgia.ncf.ca/

www.biorritmes.com

https://www.cwhn.ca/node/40840

https://pain.emedtv.com/fibromyalgia/fibromyalgia.html

https://www.passeportsante.net/fr/Maux/Problemes/Fiche.aspx?doc=fibromyalgie_pm

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMH0001463/
https://www.rheumatology.org/

https://www.fmpartnership.org

https://www.fibro-heidelberg.de/

https://www.eurolab-portal.ru/fibromialgia/

https://fibroliga.alfahosting.org/

https://diagnos.ru/diseases/ossa/fibromialgia

https://www.fmaware.org

https://www.focusfibromyalgie.be

https://www.affter.org

https://nccam.nih.gov

https://www.niams.nih.gov

https://www.afim.qc.ca

https://www.bmeg.info/

https://www.sciencedaily.com/news/health_medicine/fibromyalgia/

https://fmcfsme.com/

https://www.enfa-europe.eu/

https://www.fmauk.org/

https://www.fesinfo.nl/

https://www.endfatigue.com/

https://www.myfibromyalgia.ca/

https://www.fightingfatigue.org/

https://www.afibrom.org

https://www.chroniclesoffibro.blogspot.com/

https://www.fibromyalgiacrusade.com/

https://www.fibroworld.com/

https://botanical.com/cgi/news_search/search.pl?Terms=fibromyalgia

https://www.entretiens-du-carla.com/publication.php?pub=fibro

https://www.labrha.com/fibromyalgie.aspx

https://www.elire.gr/

https://www.fibromyalgie.ch/

https://rickimitchellmd.com/

https://www.afim.qc.ca/fr/frameset_fr.html

https://www.unelouvecombat.info/archives/2010/09/18/index.html

https://www.lotgenotenfibromyalgie.nl/

https://www.fibromyalgie.be/wat-is-fm/1-fibromyalgie/1-vlaamse-liga-voor-fibromyalgie-patienten

https://chronicfatigue.about.com/

https://fmcfsme.com/article_mudtherapyandfm.php

https://www.verein-cfs.ch/

https://www.associazionecfs.it/

https://www.mkmeg.org.uk/

https://www.fibromyalgia-south.com/

https://www.mecfssupportdevon.org.uk/

https://arthritis-research.com/content/

https://fibropals.co.uk/

https://www.clwydme.net/

 
Detect language » Hungarian
 

 

AMETYST

 - polodrahokam v barvách FM

Mimořádně mocný kámen s ohromnou ochrannou sílou, má silnou léčivou a očistnou moc, zahání nespavost a noční můry, vyvolává klidný spánek a příjemné ozdravující sny. Je kamenem klidu, zahání stres a negativní emoce, tiší strachy, vztek, obavy a zlobu, zvyšuje naděje, zahání pocit viny, zbystřuje mysl, je kamenem pravé, ryzí, emocionální lásky, posiluje věrnost.

Napomáhá soustředění, pomáhá přijímat nové myšlenky, dodává rozhodnost, rozvíjí intuici, podporuje proměnu záměrů ve skutečnost. Pomáhá při léčbě alkoholismu a jiných závislostí. 

 
Čistí a harmonizuje krční a korunní čakru.
 
Zmírňuje bolesti hlavy, odstraňuje napětí, pomáhá při žaludečních a dýchacích obtížích, poruchách sluchu, kožních problémech, nerovnováze zažívacího traktu, působí na střeva a střevní mikroflóru, odstraňuje parazity, podněcuje produkci hormonů, činnost metabolismu, posiluje vylučovací orgány a imunitní systém. Léčí podlitiny, otoky a rány.
 
V podobě svícnu má být ještě účinnější! www.nefertitis.cz/ametyst-druza-svicen-stredni/
Nebo je libo energetický náramek z Ametystu? www.nefertitis.cz/ametyst-naramek/
V oddělení energetických šperků si jistě vybere každý :-)
 
 
Detect language » Hungarian
 

Významné dny osob se zdravotním postižením:

  21.3. Světový den Downova syndromu

    2.4. Světový den informovanosti o autismu

  11.4. Světový den Parkinsonovy nemoci

    5.5. Den boje za rovná práva handicapovaných

  12.5. Mezinárodní den uvědomění ME/CFS

  12.5. Mezinárodní den informovanosti o fibromyalgii

  17.5. Světový den Hypertenze

  24.6. Mezinárodní den osteoporózy

  25.6. Den roztroušené sklerózy

  27.6. Den vzniku NRZP ČR

  10.9. 50 dní pro roztroušenou sklerózu

  21.9. Mezinárodní den Alzheimerovy choroby

  23.9. Mezinárodní den neslyšících

  3.10. Světový den Stomiků

10.10. Světový den duševního zdraví, Světový den zraku

15.10. Den bílé hole

29.10. Světový den psoriázy (lupénky)

13.11. Mezinárodní den nevidomých

14.11. Světový den diabetu

21.11. Evropský den pro cystickou fibrózu

 3.12.  Světový den zdravotně postižených

https://www.nrzp.cz/dokumenty-odkazy/zajimavosti/vyznamne-dny-pro-ozp.html

 
Detect language » Hungarian
 

 

Barevné stužky jsou výrazem solidarity a snahy pomoci.

Často bývají rozdávány na dobročinných akcích jako výraz poděkování za finanční příspěvek a jako symbol toho, že dárkyni nebo dárci leží problém, jež stužka symbolizuje, na srdci
Stužka AIDS solidarity - červená stužka je nejpoužívanější a nejznámější.

Levandulové stužky symbolizují boj některých feministek proti potratům, ale také jsou výrazem podpory stovkám lesbických matek a gay otců, jimž jsou odmítána práva opatrovat nebo navštěvovat své děti.

Bílá stužka symbolizuje podporu snah o snížení počtu sebevražd mladých leseb a gayů. Bílá barva reprezentuje jasnost myšlenky a symbolizuje mládí.

Růžová stužka symbolizuje tisícovky žen, které ročně zemřou na rakovinu prsu. Růžová stužka je výrazem solidarity se ženami trpícími rakovinou prsu a podporou těch, kteří hledají lék.

Modré stužky podporují uplatňování práva a jsou výrazem solidarity s oběťmi zákonodárství. Nedávno byly modré stužky také přijaty kampaní proti internetové cenzuře a jako univerzální symbol pro svobodu slova.

Červeno modro černá stužka vyjadřuje akceptaci a podporu citového vztahu k více než jedné osobě. Neznamená podporu promiskuity, ale vztahu založenému na lásce a důvěře mezi více než dvěma lidmi. Nejedná se o nový pojem. Mnohá náboženství a mnohé země to důvěrně znají a podporují taková spojení.

Vznik červené stužky byl inspirován žlutými stužkami cti amerických vojáků z války v Perském zálivu. Tato stužka dnes také symbolizuje boj za práva válečných zajatců, rukojmích a za lidská práva obecně. A také, jako bílá stužka, boj proti sebevraždám mladých lidí.

Zelené stužky nosí aktivisté na ochranu přírody, symbolizuje také boj za záchranu deštných pralesů.

Toto ani zdaleka není kompletní výčet všech možných barev stužek.

 

 

Jména bolesti:

Nociceptivní bolest
bolest vzniklá drážděním nociceptorů v tkáni, tedy mrazem, horkem, tlakem, pořezáním nebo jiným poškozením.

Neuropatická bolest (neuralgie)
je bolest vznikající v důsledku postižení, poškození nervu nebo míchy s mozkem. Nerv může poškodit přímé násilí nebo infekce, porucha prokrvení, nádor, …
Tato bolest bývá chronická, netýká se tedy jen krátkého období po zranění či nemoci. Poškozený nerv může bolet dlouho poté, co se ostatní tkáně zahojí. Neuropatická bolest je častá například u cukrovkářů, kterým nemoc poškodila nervy.

Psychogenní "v duši se rodící" bolest
není vyvolána poškozením částí těla. Tato bolest vzniká z rány na duši a duše si "vysní" bolest tam, kde uzná za vhodné. Touto bolestí se často projevují traumata, stresy, křivdy a balvany na srdci.

Smíšená bolest
má nociceptivní a neuropatickou složku.

Povrchní bolest
cítíme někde na povrchu těla, speciálním případem je bolest na sliznicích. Bolest v krku při polykání je také povrchová

Hluboká bolest
naproti tomu vyzařuje z hloubky. Velmi často jde o bolest obtížně umístitelnou, tupou.

Projikovaná bolest
je cítit v jiném než postiženém místě těla. Při neuropatickém postižení mozku nebo míchy tak může být dráždění pociťováno jako bolest v místě, které postižený neuron "hlídá". Například při prorůstání nějakého nádoru do míchy mohou postiženého pacienta bolet ruce.

Fantomová bolest
je zvláštní druh neuropatické bolesti. Toto je utrpení mnohých lidí s amputovanou končetinou. Ačkoli pacient postrádá třeba celou ruku, pociťuje v ní bolesti. Těmto bolestem je obtížné ulevit.

Kauzalgie
je zvláštní druh bolesti okrajových částí těla doprovázený poruchou prokrvení a pocením. Vzniká poškozením nervu mimo páteř.

Hyperalgezie
je stav zvýšené citlivost k bolesti. Stav je dán podrážděním nociceptorů a doprovází typicky infekční nemoci a některé alergické projevy. Hyperalgezii způsobuje například i jed ptakopyska (samci mají na zadních nohou jedový trn).

Allodynie
je, když jsou i jinak a jindy nebolestivé podněty vnímány pacientem jako bolestivé. I pouhý lehký dotek prstu nebo i přikrývky pak může způsobovat značnou bolest.

www.lecba-bolesti.cz/jmena-bolesti

 
Detect language » Hungarian
 

 

Fibromyalgie nejsou jen fibromyalgické bolesti!

...u 95% fibromyalgiků je přítomna únava během dne.

...u 93% lidí s FM dochází ke zhoršení symptomů po fyzické aktivitě.

...u 90% pacientů s FM je zvýšena citlivost na změny počasí a tlaku projevujícím se zhoršením potíží.

...u 86% postižených FM dochází k otokům.

...u 75% fibromyalgiků se vyskytují potíže s čelistním kloubem.

...u 75% pacientů s FM se uvádí prolaps mitrální chlopně.

...u 74% trpících FM dochází k ranním ztuhlostem.

...u 70% lidí s FM je přítomen i myofasciální syndrom a dráždivý tračník.

...u 68% fibromyalgiků má potíže se spánkem.

...u 60-70% fibromyalgiků se vyskytuje Kostochondritis či Tietzův syndrom.

...u 60% pacientů s FM se objevují potíže s refluxem.

...u 55% fibromyalgiků byl diagnostikován syndrom karpálního tunelu.

...u 50% postižených FM se v zimních měsících objevuje sezónní afektivní porucha.

...u 50% pacientů s FM je přítomen i Sjögnerův syndrom.

...u 50% žen trpících Bechtěrevovou nemocí je výskyt FM.

...u 50% fibromyalgiků je přítomna funkční dyspepsie.

...u  33% pacientů s FM obtěžuje syndrom neklidných nohou.

...u 30% pacientů s revmatoidní artritidou a endometriózou je současně přítomna FM.

...u 20% lidí s revmatoidní artritídou je diagnostikována i FM.

...u 15% trpících hypoteriózou se objevuje též fibromyalgie.

FM je prokazována u 60% nemocných s funkčními poruchami střeva.

I pacienti s artrózou mají vyšší riziko vzniku FM.

Mnoho pacientů s CRPS/RSDS/RSD má i fibromyalgii.

FM je častá u pacientů s diabetem 1. i 2.typu. www.myalgia.com/FM_BMI_Diabetes.htm

Fibromyalgici jsou náchylní k Ortostatické intoleranci a často trpí nízkou srdeční frekvencí i nízkým krevním tlakem.