Hubáčková

Veronika | 20.08.2016

Dobrý den, byl diagnostikován chronický únavový syndrom a doporučen invalidní důchod. Kromě nepřiměřené únavy mě trápí i chronické bolesti hlavy, svalů, kloubů, břicha. Stěhuje se to různě po těle. Četla jsem, že FM a CFS jsou v podstatě jedna nemoc, jen u každého jsou příznaky trochu jiné. Dlouho mě lékaři psychiatrizovali, jelikož velká únava a bolesti mě vždy po nějaké době způsobí úzkost. Pokud ale můžu odpočívat, zůstanu doma, úzkost sama odejde. Jakmile se začnu přetěžovat, chodím do práce, opět se to vrátí. Jsem ze sebe velmi nešťastná. Antidepresiva mi nikdy nezabrala a bez se citim možná i lépe než s nimi. Po nich mi bývalo zle od žaludku, vždy mě stihla kolitida a srdce mi bušilo jako o závod. S vyslovením diagnózy CFS se mi svým způsobem ulevilo. Ale co bude dál? Je mi teprve 41 a cítím se na 80. Nemoc na mě není vidět, takže mi z okolí nikdo nevěří, že je mi pořád špatně. Nyní jsem v PN, ale brzy se musím vrátit do práce. Mám velmi náročné zaměstnání, hlavně fyzicky a zatím pracuji na plný úvazek a navíc mimo město a odjíždím denně vlakem. Doslova se toho děsím. Nejsem líný člověk, ale nemoc se mi velmi nyní zhoršuje a já jsem z toho velmi nešťastná. Bojím se, že to nezvládnu a že po pár dnech opět zůstanu doma. Vůbec nevím, co mám dělat. Teď, když jsem doma, tak si den rozdělím a můžu i hodně odpočívat a i tak mám pocit zhoršování. Nevím, jak v práci vysvětlit, že nemůžu, že musím ležet.. A také, jak to bude finančně. Dětem se nemám sílu věnovat, sobě už vůbec.. Mám strach, jak to bude dál..

Přidat nový příspěvek